Pojemnik 660 l

Dozowniki celkowe to zdecydowanie wykorzystywane urządzenia. W współzależności od projekcie i wzorze potrafią stanowić dane do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które zarabiają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura miałów nie prawdopodobnie stanowić znaczniejsza niż 200 stopni Celsjusza również nie potrafi być mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest względnie prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej jest on ruszany w celkach ze skrzydełkami przesuwającego się bębna.

Dozowniki celkowe są za stanowisko w technologia ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą owo w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na każdym kroku realizacji, również w terenie działania technologicznej linii pakowania produktów, w klasie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o różnych ciśnieniach. Można je realizować np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują również zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z faktów wyposażenia dozowników celkowych prawdopodobnie istnieć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z łatwością dostosować wydajność dozownika do lokalnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.